OMG! A fost unul dintre cele mai bune episoade din sezon, in definitiv. LOL, LOL, LOL! De fapt, nu. Sa le luam pe rand:
Tyler, iubitul lui Caroline, incepe treptat sa se indragosteasca de Hayley( care este superba ) si care...ce pot sa spun, creeaza niste certuri intre el si Care.
Iar Klaus(unul dintre personajele mele preferate) - pauza, apropo, eu mereu am vrut sa fie impreuna cu Caroline - iese cu Carol! Si asta s-a intamplat la Petrecerea aia cu Miss Mistic Falls.
Ea a iesit cu el deoarece Klaus a renuntat la unul dintre hibrizii sai. A renuntat in ce sens: a fost omorat de Jeremy, fratele Elenei, care acum e vampir, tocmai pentru ca tatuajele lui Jer sa continue sa se dezvolte si sa gaseasca cheia pentru remediul vampirismului. Cool, nu?
La inceput m-am gandit : "saracul Stefan " ! Dupa ce ca incearca sa gaseasca remediul pentru Elena, mai este si respins. Dar apoi miam amintit ceva: EU SUNT TEAM DAMON! Asa ca, team-ul meu castiga- in sfarsit! Sa castigi o lupta nu inseamna razboiul, insa este un pas inainte.
Iar acum, revenind la sfarsitul epic al episodului: Elena si Damon sunt in sfarsit impreuna!
Showing posts with label stefan. Show all posts
Showing posts with label stefan. Show all posts
Saturday, 1 December 2012
Friday, 19 October 2012
TVD!
Nu stiu despre voi, insa eu m-am uitat la TVD, la primul episod din sezonul 4, iar acum vreau, sper sa am timpul necesar sa-l urmaresc si pe al doilea. Da! A aparut!
Voi v-ati uitat la serial? Cum vi se pare?
Voi v-ati uitat la serial? Cum vi se pare?
Labels:
Damon,
elena,
ian,
nina dobrev,
paul wesley,
stefan,
the vampire diaries,
TVD
Tuesday, 9 October 2012
A reinceput TVD!
Abia acum am aflat si eu: Elena, Damon, Stefan si ceilalti! SI OH, GOSH, cand am vazut poza asta!!!
Super tare! Stiu ca nu se vede super clar, insa daca o faceam mai mare nu se mai intelegea nimic.
Problema? Pe acum nu prea am timp sa ma uit la TVD, asa ca pastrez sezonul 4 pentru vacanta de iarna. Pf, abia am putin timp liber!
Voi v-ati uitat la TVD? Vreau sa stiu cum vi s-au parut episoadele!
Tuesday, 21 August 2012
TVD- sa ne amintim...
Acum serialul TVD(The Vampire Diaries) are deja vechime, ce sa mai , trei sezoane sunt ceva. Cel mai rau imi pare este ca, cu cat trece episod si episod, personajele se schimba, si imi e cam dor de vechea Elena, sau de simpla relatie Stefan-Elena. Sau de vechiul Damon. Asta e, evolutia...
Mi se pare atat de veche poza asta! Adica uitati-va si voi...
Mi se pare atat de veche poza asta! Adica uitati-va si voi...
Wednesday, 25 July 2012
Serialul de care imi e cel mai dor :( TVD
Vorbim despre TVD(The Vampire Diaries)...
Sezonul trei s-a incheiat, hm...foarte in suspans: am ajuns la partea in care Elena se va transforma in vampir.
Episodul decisiv, sau cam asa il putem numi pe ultiimul, in care Elena il alege pe Stefan. Mda..argumenteaza ca este pentru ca s-au intalnit primii, ceea ce nu e adevarat! Pe primul frate Salvatore pe care l-a intalnit in cheama Damon! Dar nu are cum sa-si aminteasca asta, nu? Pentru ca el, de destept ce e, i-a sters acea amintire prin constrangere. Parca puteau reveni inapoi, nu?
Au avut loc o multime de crime, Klaus a murit in sfarsit, ucis de Ric. A fost un episod exploziv.
Initial am crezut ca Elena va muri, ca totul se va schimba, apoi mi-a venit mintea la cap: cum sa faci serial fara protagonista? Mda...nu moare, stati linistiti.
Damon ramane in continuare favoritul meu, cu acela vreau sa ramana Elena.
Voi ce vreti? Cu cine sa ramana fata?
Sezonul trei s-a incheiat, hm...foarte in suspans: am ajuns la partea in care Elena se va transforma in vampir.
Episodul decisiv, sau cam asa il putem numi pe ultiimul, in care Elena il alege pe Stefan. Mda..argumenteaza ca este pentru ca s-au intalnit primii, ceea ce nu e adevarat! Pe primul frate Salvatore pe care l-a intalnit in cheama Damon! Dar nu are cum sa-si aminteasca asta, nu? Pentru ca el, de destept ce e, i-a sters acea amintire prin constrangere. Parca puteau reveni inapoi, nu?
Au avut loc o multime de crime, Klaus a murit in sfarsit, ucis de Ric. A fost un episod exploziv.
Initial am crezut ca Elena va muri, ca totul se va schimba, apoi mi-a venit mintea la cap: cum sa faci serial fara protagonista? Mda...nu moare, stati linistiti.
Damon ramane in continuare favoritul meu, cu acela vreau sa ramana Elena.
Voi ce vreti? Cu cine sa ramana fata?
Subscribe to:
Posts (Atom)