Showing posts with label the vampire diaries. Show all posts
Showing posts with label the vampire diaries. Show all posts

Friday, 19 October 2012

TVD!

Nu stiu despre voi, insa eu m-am uitat la TVD, la primul episod din sezonul 4, iar acum vreau, sper sa am timpul necesar sa-l urmaresc si pe al doilea. Da! A aparut!

Voi v-ati uitat la serial? Cum vi se pare?

Tuesday, 9 October 2012

A reinceput TVD!

THE VAMPIRE DIARIES  Pictured (L-R): Paul Wesley as Stefan, Nina Dobrev as Elena, and Ian Somerhalder as Damon.  Image Number: VD4_3Shot_Garden_2386re.jpg.  Photo Credit: Justin Stephens/The CW.  © 2012 The CW Network, LLC. All rights reserved.


Abia acum am aflat si eu: Elena, Damon, Stefan si ceilalti! SI OH, GOSH, cand am vazut poza asta!!!

Super tare! Stiu ca nu se vede super clar, insa daca o faceam mai mare nu se mai intelegea nimic.

Problema? Pe acum nu prea am timp sa ma uit la TVD, asa ca pastrez sezonul 4 pentru vacanta de iarna. Pf, abia am putin timp liber!

Voi v-ati uitat la TVD? Vreau sa stiu cum vi s-au parut  episoadele!

Tuesday, 21 August 2012

TVD- sa ne amintim...

Acum serialul TVD(The Vampire Diaries) are deja vechime, ce sa mai , trei sezoane sunt ceva. Cel mai rau imi pare este ca, cu cat trece episod si episod, personajele se schimba, si imi e cam dor de vechea Elena, sau de simpla relatie Stefan-Elena. Sau de vechiul Damon. Asta e, evolutia...

Mi se pare atat de veche poza asta! Adica uitati-va si voi...


Sunday, 12 August 2012

Book lovers challenge Day 7

7. În lumea cărei cărți ai dori să trăiești pentru o scurtă perioadă de timp și de ce?

  Recunosc ca imi este foarte greu sa aleg, insa voi ceda in fata seriei mele de suflet, "Jurnalele vampirilor" . Chiar si visul meu de azi noapte mi-a confirmat chestia asta. Sa vedem: as vrea din tot sufletul sa ma intalnesc cu Elena, sa stam o tona de vorba, alaturi de Bonnie si de Meredith(desi as plasa toata chestia putin pe la inceputul povestii). As privi-o pe Caroline exact asa cum exista in universul cartii, lucru pe care mi l-am dorit dintotdeauna, ea cu ochii verzi de pisica si cu parul roscat. 

    In mod clar imi voi da intalnire cu Damon, persoanj care nu trebuie ratat de pe turul Fell`s Church-ului. Next, mi-ar placea sa petrec o saptamana in liceul Elenei, care mi se pare extraordinar. Pur si simplu,a tmosfera emanata, totul imi place.  Normal ca o sa stau o tona de vorba cu Stefan, ca nu trebuia ratat si el! Si apoi, mai da-le incolo de amenintari asupra orasului! 


    Mi-as dori pur si simplu sa stau cu personajele, deoarece m-au impresionat si mi-au placut de la prima vedere: unice, speciale, de treaba si cu care te intelegi mereu!

Saturday, 4 August 2012

Wednesday, 25 July 2012

Serialul de care imi e cel mai dor :( TVD

 Vorbim despre TVD(The Vampire Diaries)...
Sezonul trei s-a incheiat, hm...foarte in suspans: am ajuns la partea in care Elena se va transforma in vampir.
   Episodul decisiv, sau cam asa il putem numi pe ultiimul, in care Elena il alege pe Stefan. Mda..argumenteaza ca este pentru ca s-au intalnit primii, ceea ce nu e adevarat! Pe primul frate Salvatore pe care l-a intalnit in cheama Damon! Dar  nu are cum sa-si aminteasca asta, nu? Pentru ca el, de destept ce e, i-a sters acea amintire prin constrangere. Parca puteau reveni inapoi, nu?

    Au avut loc o multime de crime, Klaus a murit in sfarsit, ucis de Ric. A fost un episod exploziv.
    Initial am crezut ca Elena va muri, ca totul se va schimba, apoi mi-a venit mintea la cap: cum sa faci serial fara protagonista? Mda...nu moare, stati linistiti.

   Damon ramane in continuare favoritul meu,  cu acela vreau sa ramana Elena.

Voi ce vreti? Cu cine sa ramana fata?

Thursday, 12 July 2012

V-ar interesa un fanfic?

 De la o vreme tot stau pe ganduri, si imaginez tot felul  de povestioare care i-ar surprinde pe Damon si Elena,  pe Chloe, Derek, Simon, sau alte cupluri, triunghiuri amoroase sau personaje din cartile citite. Nu v-ar placea sa imaginati o alta aventura a Micutelor Mincinoase, alte intrigi delicioase si povesti spectaculoase?

 De ce fanfic?
 Deoarece dezvolta imaginatia, este un ajutor pentru aceia care doresc sa devina scriitori. Aveti deagata personajele si actuni, acum nu trebuie decat sa imaginati altele. 

  V-ar placea? Daca sunteti interesati, si v-ati ales deja personajele, povestile, putem demara acest proiect, care va avea, bineinteles si premii, la sfarsit fiind ales cel mai reusit fanfic.


   Va las sa va ganditi pana duminica seara, deoarece atunci ne mai vedem(plecata again), si, ca sa nu va plictisiti, va las cu un concurs cu carte la alegere aici si prelungesc pana atunci concursul Dracula de Bram Stocker, mai multe detalii aici.