Showing posts with label trezita in zori de zi. Show all posts
Showing posts with label trezita in zori de zi. Show all posts

Thursday, 27 December 2012

Castigatoare concurs "Trezita in zori de zi " !

 Am ales in sfarsit castigatoarea, si aceasta este Raluca Mihailescu ! Felicitari ! Astept un e-mail de la tine la adresa madison97madi@yahoo.com . Gasiti castigatoarea si aici.

Wednesday, 19 December 2012

Concurs Trezita in zori de zi !

 Mai e asa putin pana la vacanta, apoi pana la Craciun, apoi pana la Revelion ! Asa ca, impreuna, trebuie sa sarbatorim cu maratoane de concursuri, nu-i asa ? Asa ca, decid sa incepem cu un giveaway marca Rafflecopter ce are ca premiu cartea Trezita in zori de zi!
  Puteti gasi recenzia mea aici:
a Rafflecopter giveaway

Sunday, 9 December 2012

Recenzie "Trezita in zori de zi" de C.C.Hunter

Mi-am dorit foarte mult sa citesc "Trezita in zori de zi". Chiar mi-as fi facut-o cadou de Mos Nicolae, insa o colega de-a mea mi-a imprumutat-o, asa ca nu a mai fost nevoie. Nu stiu ce sa zic. Mi-a facut o impresie placuta, insa nu a depasit "Nascuta la miezul noptii", volumul unu.

  Ei, ce pot spune? Aveam asteptari mari de la acest roman, si parca, toate acele sperante de: o sa fie geniala! nu au fost implinite pe cat as fi vrut, pe cat as fi considerat eu ca m-ar multumi.Kylie, protagonista, evolueaza, iar acest aspect a fost ca o gura de apa rece in desert, avand in vedere cat de mironosita era in romanul precedent, asa ca i-am multumit lui C.C.Hunter pentru ca i-a venit mintea la cap si in sfarsit a dat pe brazda situatia.

   Ideea e ca protagonista incepe sa descopere din ce in ce mai multe haruri, insa pe la sfarsitul cartii ma gandeam : Doamne, dar asta ce mai e ? O combinatie intre femeia minune si super-man, inrudita cu Iron Man? Da, da si da. La acest detaliu m-a dezamagit. Prietenele lui Kylie, Miranda si Della au fost cu mult mai in regula decat ea. Nu au vieti usoare, insa sunt simpatice. Conversatiile lor mi s-au parut reale, amuzante, si sincer credibile. Scrisul propriu-zis al lui C.C.Hunter nu se lasa mai prejos nici de aceasta data, fiind admirabil.

    Pe parcurs sunt tot timpul momente de maxima tensiune, suspansul captivandu-te absolut.

Volumul urmator
Actiunea este in mod principal constituita de incercarile perpetue ale lui Kylie de a afla cine este cu adevarat. Punct in minus. Majoritatea cartilor Fantasy au acest subiect in discutie, si nu m-a surprins cu nimic. Era evident. Scuze, insa, mi-a ajuns o carte cu identitatea ei, dar inca una, la fiecare capitol luandu-se aceasta necunoscuta in discutie? Esti serios ?

    Apoi, in continuare, a fost bine. Da, intr-adevar, a fost actiune din plin, a fost suspans si mi-a placut. Mai sus v-am expus ceea ce m-a dezamagit si ce mi-a placut in mod special. Apropo, ca am uitat ! Lucas revine in tabara! Derek, iubitul lui Kylie (fata asta nu e intreaga la cap daca el a intrebat- o de 12 ori daca vrea sa fie cu el si ea nu i-a raspuns ) incep sa se desparta. Nu pot sa cred ca spun asta, insa ma bucur ca ea are inima franta! Cum sa fi asa de prost?  Kylie nu-i merita nici pe Lucas, nici pe Derek . Cel putin, asa cum e ea acum ca personaj, in niciun caz nu-i merita.

Intr-adevar, am fost curioasa si am vrut sa stiu um continua aceasta poveste. Tocmai de aceea am stat ca pe ace in timp ce am citit-o. M-a multumit din punct de vedere al actiunii, partea cu identitatea m-a lasat rece, insa cea cu partea amoroasa mi-a facut inima sa bata mai repede :)

 Nota: 3/5

Wednesday, 5 December 2012

In my mailbox!

Am imprumutat de la o colega cartea "Trezita in zori de zi" de C.C.Hunter, pe care abia astept sa o citesc.


Am facut rost de "Impecabil" de Sara Shepard.


Pe Kindle citesc Evernight de Claudia Gray.

Voi ce ati mai primit?