Showing posts with label la multi ani. Show all posts
Showing posts with label la multi ani. Show all posts

Tuesday, 24 July 2012

Azi e ziua mea :)

 Nu e ziua de nastere, dar, in caz ca nu stiati, azi este Sfanta Cristina. Si, daca tot ma numesc Cristina, e ziua mea :) :)
  Ce imi doresc de aniversare? Pai, mai nimic, inafara cartii "Ultima vrajtoare din Transilvania" de Ana Vary.

 Pai, le urez un calduros "La multi ani!" tuturor ce poarta acest nume, si, ei bine, sa primiti tot ceea ce va doriti si sa fiti fericiti alaturi de cine sunteti fericiti.

Saturday, 23 June 2012

Summer challenge

 Daca tot e vara, si sa fim sinceri: VARA!!! In sfarsit! Parca nu se mai termina scoala asta. Ce sa zic...ma bucur ca e vara, ca am timp liber si ma uit in trecut si vad postari mai vechi cu "mai sut 2 luni"..."mai e o luna"...."18 zile"....si acum e PRIMA ZI DE VARAAA.

  Cu ocazia asta vreau sa-i urez LA MULTI ANI!!! Ioanei, prietena mea cea mai buna, care merita o zi frumoasa. Sa fii cea mai bucuroasa!

   My reading challenge is(for this summer): de citit sau recitit:

-Fantoma de Aubrey Clark
-Jocurile foamei de Suzanne Collins
-Sfidarea de Suzzane Collins
-Revolta de Suzanne Collins
 -Spulbera-ma de Tahereh Mafi
-Imoral de Sara Shepard!!!NEAPARAT!!
-Sovaire de Maggie Stiefvater(am cumparat-o de pe elefant.ro si abia astept sa soseasca)
-Mandrie si prejudecata
-Maitreyi de Mircea Eliade(am la lecturi de vacanta de la scoala...pfff)

Si..daca voi mai avea timp, desi nu cred, am o vara incearcata rau urmatorele:
-Divergent de Veronica Roth
-Rosu de rubin de Kerstin Gyer
Voi ce lista de citit aveti pentru vara?