Showing posts with label super blog. Show all posts
Showing posts with label super blog. Show all posts
Tuesday, 9 October 2012
Cuvant ca juramant
Ei bine, da, o promisiune este ca un juramant. Acel moment cand poti spune un lucru mic, precum "Iti iau o bomboana", care nici nu se compara cu "iti voi fi prieten pe viata". Nu cunosc magazinul Oktal(magazin online). Poate am intrat o data sau de doua ori in el. Asa ca, nu imi pot da cu parerea daca e bun sau nu , daca isi respecta promisiunile sau nu. Insa un lucru e cert: atat timp cat promiti din, ca magazin online, 1999 si nu te-a apostrofat nimeni, atunci e clar ca ceva acolo merge bine. -text pentru competitia "super-blog"
Saturday, 6 October 2012
"Designers" rules!
Ajunsă deja la cea de-a de a doua proba din cadrul concursului Super blog pot spune că etapa aceasta m-a încântat și mi-a plăcut la nebunie. Ador să aleg haine, deși nu mă dau in vânt spre a le proba, ci direct a le purta, deoarece discuţiile "ăsta e prea mic; acesta prea larg; oh, nu ! e stramt! " mă exasperează.
Am observat ţinutele create de DESIGNERS(marca proprie), și le-am apreciat enorm. Imi place să port cămăși, așa că aceea pe care am văzut-o în pagina doi a catalogului magazinului Realparcă striga "Cumpără-mă! ". Aș asorta-o cu ghetele negru- bej, că tot vine iarna (anotimpul meu preferat) și am nevoie de ceva călduros în picioare...
Rochia roșie de la pagina trei mi-a plăcut din prima clipă, insă cu regret, eu nu am talia manechinei, și mi-e teamă că nu imi va veni la fel de bine. Pentru mama, care adoră fustele, mai ales cele ca aceea maro de la pagina patru, i-aș lua-o cadou. Cand cumpăr, în general articole vestimentare, mă iau după instinct. Cel mai mult, după părerea mea,contează dacă îmi vine bine sau nu, dacă îmi place sau nu. Nu e vorba de modă, sau de alte criterii înafară de plăcerea de a avea o rochită sau o pereche de cizme din piele de șarpe(aș vrea eu).
Costumaţia alcatuită din rochia roșie, cardiganul, dresurile, cizmele negre mi s-a părut de un contrast elegant, frumos și de bun gust. Jacheta de dama de culoare cărămizie este ideală pentru prietena mea cea mai bună, care acum experimentează un nou look. La capitolul pijamale, cu cat mai confortabil, cu atat mai bine.
In principal, cand aleg o piesă vestimentară, mă orientez după comoditate, pret și aspectul să-mi fie pe plac.
Am observat ţinutele create de DESIGNERS(marca proprie), și le-am apreciat enorm. Imi place să port cămăși, așa că aceea pe care am văzut-o în pagina doi a catalogului magazinului Realparcă striga "Cumpără-mă! ". Aș asorta-o cu ghetele negru- bej, că tot vine iarna (anotimpul meu preferat) și am nevoie de ceva călduros în picioare...
Rochia roșie de la pagina trei mi-a plăcut din prima clipă, insă cu regret, eu nu am talia manechinei, și mi-e teamă că nu imi va veni la fel de bine. Pentru mama, care adoră fustele, mai ales cele ca aceea maro de la pagina patru, i-aș lua-o cadou. Cand cumpăr, în general articole vestimentare, mă iau după instinct. Cel mai mult, după părerea mea,contează dacă îmi vine bine sau nu, dacă îmi place sau nu. Nu e vorba de modă, sau de alte criterii înafară de plăcerea de a avea o rochită sau o pereche de cizme din piele de șarpe(aș vrea eu).
Costumaţia alcatuită din rochia roșie, cardiganul, dresurile, cizmele negre mi s-a părut de un contrast elegant, frumos și de bun gust. Jacheta de dama de culoare cărămizie este ideală pentru prietena mea cea mai bună, care acum experimentează un nou look. La capitolul pijamale, cu cat mai confortabil, cu atat mai bine.
In principal, cand aleg o piesă vestimentară, mă orientez după comoditate, pret și aspectul să-mi fie pe plac.
Subscribe to:
Posts (Atom)